Конкурс "Космос. Людина. Духовність"

ТЕЗИ
Назва роботи: «Стівен Хокінг – полонений дух»
Виконавець: Лиховид Анна Олександрівна, учениця 9-А класу
Навчальний заклад, клас: Бехтерська ЗОШ І-ІІІ ступенів, 9 клас
Керівник: Буряк Олена Володимирівна, вчитель фізики та інформатики.

Стівен Вільям Хокінг, фізик-теоретик, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці, зокрема теорії чорних дір, популяризатор наукових знань. Про надзвичайно складні явища і проблеми Хокінг пише легко й прозоро.
Дослідження Хокінга переважно стосуються космології та квантової гравітації. Його основні досягнення:
  • використання термодинаміки до чорних дір.
  • доведення того, що чорні діри «випаровуються» за рахунок явища, яке отримало назву випромінювання Хокінга.
  • 21 липня 2004 Хокінг представив доповідь, в якій виклав свою точку зору на розв'язання парадоксу про зникнення інформації в чорній дірі.
Відомий за працями з дослідження чорних дір, теоретичної космології, квантової гравітації. Він висував гіпотезу, що маленькі чорні діри втрачають енергію, випускаючи промені Хокінга, і згодом «випаровуються».
Також Хокінг вивчає теорію виникнення Всесвіту у результаті Великого вибуху, згідно з якою наш Всесвіт з'явилася безпричинно, раптово і нізвідки. Первинний стан світу описується поняттям сингулярність, де все сучасне простір колись було зосереджено в одній крихітній точці з нескінченною щільністю і температурою.

Стівен Хокінг - зразок людської фізичної немічності і геніальності розуму водночас. Професор Хокінг є володарем дванадцяти почесних вчених звань. Хокінг нагороджений великою кількістю різних премій, медалей та призів. Він також є членом Королівського Наукового Товариства та Національної Академії Наук США. 
Результат конкурсу: ІІ місце у районному етапі та ІІ місце у обласному етапі. 
Завантажити роботу у форматі Pdf: (завантажити

ТЕЗИ
Назва роботи: «Крізь простір і час: мандрівки чорними та білими дірами»
Виконавець: Горячева Анастасія Олександрівна, учениця 9-А класу
Навчальний заклад, клас: Бехтерська ЗОШ І-ІІІ ступенів, 9 клас
Науковий керівник: Буряк Олена Володимирівна, вчитель фізики та інформатики.
На сьогодні існує багато астрономів, фізиків-теоретиків, які займаються розробкою шляхів подорожі у часі-просторі. Однією з можливих машин часу може стати пара чорна-біла діри.  На перший погляд це здається дивовижним. Адже при утворенні чорної діри всі процеси на зірці, що стискається, швидко сповільнюються, "застигають" для зовнішнього спостерігача, гравітаційне поле скрізь стає незмінним в часі. А таке поле народжувати частинки не може. Отже, якщо під час формування чорної діри змінне поле проведе якусь (дуже малу) кількість частинок, потік цих частинок від виникаючої чорної діри, як і всі процеси, дуже швидко затухатиме у міру наближення поверхні зірки до гравітаційного радіусу. Відомий астрофізик Стівен Хокінг же стверджує, що це не так, потік не затухне зовсім, а продовжуватиметься і після утворення чорної діри.
Припускають, що якщо чорна діра обертається, то можна провалитися через дірочку в просторі-часі і опинитися в іншій частині Всесвіту. Це дає великі можливості для подорожей в космосі. І справді, якщо подорожі на інші зірки, не кажучи вже про інші галактики, в майбутньому виявляться здійсненними на практиці, нам знадобиться щось подібне. Інакше той факт, що ніщо не може рухатися швидше за світло, розтягне подорож до найближчої зірки щонайменше років на вісім. Забагато, щоб провести вихідні на Альфі Центавра! А ось якщо зуміти упірнути в чорну діру, то можна випірнути в будь-якій точці Всесвіту. Правда, не зовсім ясно, яким чином вибрати місце призначення: ви можете вирішити з'їздити на свята у Київ, а опинитеся в Крабовидній туманності.
Результат конкурсу: ІІ місце у районному етапі та ІІІ місце у обласному етапі. 
Завантажити роботу у форматі Pdf: (завантажити)

Немає коментарів:

Дописати коментар

Для вчителів!!! Prometheus - масові безкоштовні курси

«Prometheus» – громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК). У співпраці з викладачами кращих ВНЗ України створюються та розмі...