Проект "Птахи нашої місцевості"


ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА  ПРОЕКТУ

Назва проекту
«Зимуючі птахи нашої місцевості»
Тип проекту
Дослідницький, учнівський, виховний
Вид проекту
Пізнавальний, творчий, частково-пошуковий, практико-зорієнтований, довгостроковий.
Керівник проекту
Буряк О.В. - класний керівник 7-А класу
Учасники проекту
Учні 7-А класу, батьки
Цільова група
Учні Бехтерської  ЗОШ
Строки реалізації:
Листопад  2016 р. – березень 2017 р.
Мета проекту:
виховання дбайливого ставлення, практичних дій з охорони та збереження орнітофауни с. Бехтери
Актуальність проекту:
Прийшла зима. Сніг вкрив землю білою ковдрою. На вулиці зимно, морозно. Люди щонайшвидше намагаються потрапити до своїх теплих осель. Поспішають… Тільки він нікуди не поспішає, сидить на гілці, розпушивши своє пір'ячко (так тепліше), мріє. Мріє про весняне тепле сонечко, про ясне блакитне небо… Та весна ще так далеко!
Чи задумувалися ми – як братам нашим меншим взимку живеться? За своїми повсякденними клопотами люди навіть не помічають труднощів, з якими стикаються в зимову пору пернаті друзі. Так, багато з них відлетіли в теплі краї і ми з нетерпінням чекаємо їх повернення, бажаючи знову почути дзвінкий спів. Адже зі пташиним співом приходить весна. Та як бути тим птахам, які залишаються поряд з нами взимку?
Зима складний період в житті птахів. Дехто відлітає у теплі та багаті кормом краї, а ті, які залишилися зимувати потребують найбільшої допомоги, а саме нашої з вами допомоги. Справжнім подарунком для пернатих є годівнички, які можна виготовляти з різноманітних матеріалів: можна використовувати порожні пластикові пляшки, картонні коробки чи робити з дерева. Головне пам'ятати  щоб пташкам було зручно.      
Треба брати до уваги, що у птахів свій раціон.
Раціон птахів — це корм, збагачений вуглеводами та жирами. Саме ці речовини допоможуть поповнити життєво необхідні жирові запаси тіла, так необхідні птахам для виживання в довгі, холодні ночі. Для кріплення сала можна використовувати булавки, вішати на мотузці або дроті. Годівнички мають надійно кріпитися до дерев. Щоб уникнути можливого поширення захворювань, не годуйте птахів сирими кістками чи м'ясом  І не забувайте також про те, що ці наїдки можуть приваблювати до годівничок котів. Ніколи не підгодовуйте птахів сухим рисовим зерном, адже воно може набухати в шлунку птаха, що часто закінчується фатально. Інколи навіть радять розмочити сухий хліб, перш ніж покласти його в годівничку, але слід зважати на температуру повітря.
У цей час, коли зима особливо люта, пташки не відмовляються від жодного частування, але не все їм на користь. Зокрема, категорично заборонено класти в годівничку чіпси, солоні горішки, сухарики зі смаковими добавками. Дуже шкодить пташкам чорний хліб. Зазвичай у годівнички насипають хлібні крихти, соняшникове та гарбузове насіння, різноманітні крупи. Насправді ж меню, яке ви можете запропонувати пташкам, значно багатше.
Прийдіть сьогодні  додому і разом з батьками зробіть годівничку власними руками.
Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Тому і гинуть птахи у сильні морози. В наших силах, друзі, врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички і всю зиму підгодовувати їх.
Дуже рідко трапляються люди, малі й дорослі, які не люблять птахів, не милуються їхнім яскравим оперенням, веселою метушнею, дзвінкими, мелодійними  голосами, що іноді цілком слушно називають піснею. Так, це дійсно пісня, що має свою мелодію, певний набір звуків, які складаються в гармонійний порядок, що милує нам слух, примушує радісно забитися серце, особливо ранньої весни, після тривалого зимового сну всієї природи – і рослин, і тварин, і нас, людей, теж.
Від суворої зими та морозу гинуть люди, не витримують навантаження лінії електропередач, виходять з ладу комунікації, школи закриваються на час суворих морозів.   А птахам як? Ох і не просто в цю пору витримати випробування  морозами, нестачею харчів. Допоможіть їм! Кожен, у кого серце, сповнюється жалем до бідолашних зимуючих птахів, зобов'язаний допомогти – підкормити зерном, ягодами, насінням, харчовими відходами.

Завдання проекту:
1.     сформувати та поглибити знання учнів про птахів та дізнатися більше про зимування птахів на Голопристанщині;
2.      викликати інтерес дітей до життя живої природи;
3.     навчити дітей правильно підгодовувати різних птахів, зіставляти їх раціон;
4.     виготовити годівнички для зимуючих птахів нашої місцевості; долучити дітей до догляду за встановленими годівничками;
5.     організувати збір матеріалу про птахів нашої місцевості: прислів’я, приказки, журнали спостереження за птахами, презентації, фотоматеріали.
6.      формувати у дітей життєві компетентності: уміння працювати з довідковою літературою, використовувати пошукові системи та інші засоби Інтернету.
База реалізації проекту:
-         уроки та позакласні заняття у школі;
-         виховні години;
-         засідання батьківського університету;
-         батьківські збори;
-         педагогічні ради;
-         тематичні лінійки;
-         шкільний сайт, місцева та шкільна газети.
План реалізації проекту

І. Підготовчий етап
Визначення та обговорення з дітьми тем та завдань проекту.
ІІ. Планування діяльності
1. Проведення виховної години  «Птахи восени та взимку».
2. Ознайомлення з умовами всеукраїнської акції «Допоможемо зимуючим птахам»
3. Обговорення та визначення ключових питань проекту.
4. Вивчення складу учасників.
5. Об’єднання у творчі групи. Розподіл обов’язків між учасниками групи.
6. Визначення джерел інформації (газета, інформація в Інтернет, література в бібліотеці, журнали).
7. Висловлювання пропозицій, яким чином представити результати
( виготовлення годівниць та вивішування їх біля школи, звіти дітей про допомогу птахам, презентації дітей про зимуючих птахів)
8. Індивідуальні та групові консультації з дітьми.
9. Звіт про проведену роботу.
Завдання для груп
Група
Завдання
1 група
Збір інформації про годівнички, різноманітність та особливості корму для птахів. Виготовлення годівничок разом з родиною
2 група
Збір учнями інформації та оформлення матеріалів «Допомога птахам взимку»
3 група
Цікава інформація про птахів: інформаційні буклети, листівки, прислів’я, приказки, щоденники спостережень
ІІІ. Захист проекту
1. На виховній годині відбуваються виступи груп про виконання покладених на них задач.
3. Виготовлення  годівничок та вивішування їх біля школи. Обговорення особливостей про корм для птахів, що корисно та що шкідливо.
4. Встановлення графіку чергувань учнів по наповненню кормом годівничок.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Для вчителів!!! Prometheus - масові безкоштовні курси

«Prometheus» – громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК). У співпраці з викладачами кращих ВНЗ України створюються та розмі...